Czym się różni sodowanie od mycia ciśnieniowego?
Mycie powierzchni takich jak elewacja czy karoseria samochodu ma usunąć brud, który im szkodzi. Szary, żółty czy zielony nalot odbiera walory estetyczne, w długim czasie może powodować powstawanie ubytków i uszkodzeń. Myjki ciśnieniowe są stosowane od lat, przez ten czas zyskały wielu zwolenników. Obecnie można również wykorzystać sodowanie, które cechuje się wieloma zaletami. Dowiedz się, czym się różnią te metody!
Korzyści płynące z sodowania
Sodowanie jako nowoczesna metoda czyszczenia zyskuje na popularności. Jest uniwersalnym sposobem na przywrócenie powierzchni pierwotnego wyglądu. Jego ważnymi zaletami są nieinwazyjność oraz ekologiczne materiały. Dzięki sodowaniu można w krótkim czasie oczyścić mocno zabrudzone obiekty, bez niszczenia ich powierzchni. Warto pamiętać, że soda jest substancją biodegradowalną, całkowicie nieszkodliwą dla środowiska naturalnego.
Przeczytaj również: Od czego zależy optymalna częstotliwość czyszczenia elewacji budynku?
Firmy zajmujące się czyszczeniem sodą w Warszawie, takie jak Clean-ARD, wskazują, że jest to metoda ekologiczna i niedroga. Może być stosowana w przypadku każdego rodzaju powierzchni – metalu, plastiku, szkła, drewna i betonu. Doskonale sprawdzi się w czyszczeniu karoserii i renowacji zabytków oraz pomników. W metodzie tej istnieje możliwość doboru trybu działania do wybranych warunków oraz stosowanego czyściwa. Nie jest to możliwe w przypadku mycia ciśnieniowego. Sodowanie to również korzyści w postaci braku pyłu oraz uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni.
Przeczytaj również: Czy sodowanie jest ekologiczne?
Charakterystyka mycia ciśnieniowego
Mycie ciśnieniowe jest metodą uniwersalną, znaną od lat. Jak podkreślają specjaliści firmy Clean-ARD, znajduje ona zastosowanie w myciu elewacji, karoserii, dachów, bruku oraz części metalowych. Stosowane wysokie ciśnienie wody i wysoka temperatura są mniej wygodne niż środek czyszczący używany w sodowaniu. Myjka ciśnieniowa jest specjalistycznym sprzętem, który wymaga dużego nakładu energii. Metoda ta wiąże się również z wysokimi kosztami.
Przeczytaj również: Jak często należy czyścić wymienniki ciepła?
Woda w temperaturze 120 stopni zamienia się w parę, co wiąże się ze spadkiem jej efektywności. Może nie zmywać brudu tak dobrze jak soda. W niższych temperaturach nie zawsze rozpuszcza trwały brud, przez co istnieje konieczność zastosowania środków chemicznych. Wielokrotne mycie powierzchni metalowych zwiększona ryzyko ich rdzewienia. Konieczne wówczas staje się stosowanie środków antykorozyjnych.
Wybór odpowiedniej metody czyszczenia powierzchni zapewnia uzyskanie pożądanych efektów niewielkim nakładem. Ma ogromne znacznie dla bezpieczeństwa ludzi i środowiska naturalnego.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana