6 najczęściej popełnianych błędów podczas używania myjki ciśnieniowej
Myjki wysokociśnieniowe są niezastąpione przy czyszczeniu i myciu różnego typu powierzchni. Choć stały się urządzeniami powszechnie stosowanymi, to nie zawsze ich użytkownicy wiedzą, jak należy się nimi prawidłowo posługiwać. Dlatego zachęcamy do lektury artykułu. Przeczytaj, jakie są najczęściej popełniane błędy podczas używania myjki ciśnieniowej.
Czym są myjki ciśnieniowe?
Myjki ciśnieniowe to wyjątkowo praktyczne urządzenia do zastosowań profesjonalnych, a także domowych i ogrodowych, niezastąpione w większości prac czyszczących. Wysokociśnieniowe myjkiwyposażone są w różnego typu akcesoria, takie jak pistolety, lance obrotowe czy dysze rotacyjne. Dzięki temu są urządzeniami uniwersalnymi o wielu funkcjach i zastosowaniach. Doskonale nadają się do mycia i czyszczenia między innymi:
Przeczytaj również: Od czego zależy optymalna częstotliwość czyszczenia elewacji budynku?
pojazdów,
elewacji budynków,
kostki brukowej,
ogrodzeń,
paneli fotowoltaicznych.
Myjki ciśnieniowe dostępne są dzięki dystrybutorom urządzeń i systemów czyszczących, takich choćby, jak poznańska firma Kärcher Center Intervip. Oferuje ona wysokociśnieniowe myjki firmy Kärcher w dwóch wariantach. Myjki czyszczące bez funkcji podgrzewania wody oraz myjki do czyszczenia ciśnieniowego z podgrzewaniem wody. Sprzedaje także wiele innych urządzeń parowych i systemów czyszczących dla przemysłu.
Przeczytaj również: Czy warto zainwestować w produkty do czyszczenia firmy Karcher?
Najczęstsze błędy podczas pracy myjką wysokociśnieniową
Do najczęściej popełnianych błędów podczas używania myjek ciśnieniowych należą:
Niewłaściwe dostosowanie ciśnienia wody lub odległości od czyszczonych powierzchni, zwłaszcza bardziej wrażliwych na oddziaływania mechaniczne, może spowodować ich uszkodzenie.
Przeczytaj również: Jak często należy czyścić wymienniki ciepła?
Nieodpowiedni kąt skierowania dyszy może naruszyć strukturę powierzchni.
Nieodpowiedni dobór środków czyszczących może uszkodzić czyszczoną powierzchnię, jak również samą myjkę. Dlatego najlepiej stosować środki rekomendowane przez producenta urządzenia.
Stosowanie zbyt krótkiego węża doprowadzającego wodę zwiększa ciśnienie wewnątrz urządzenia i prowadzi do szybszego zużywania się myjki.
Stosowanie nieodpowiedniego filtra zwiększa ryzyko zabrudzenia zaworów przez piasek lub inne nieczystości i prowadzi do szybszego zużywania się myjki ciśnieniowej.
Pozostawienie po wykonanej pracy urządzenia pod ciśnieniem lub pozostawienie wody w układzie ciśnieniowym skraca żywotność myjki.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana